Poslouchejte originální americké podcasty

Pro mnoho lidí u nás je angličtina profesní nebo studijní nutností. Přitom se stává, že prostě z jakéhokoli důvodu Češi nerozumí přirozenému běhu řeči, když hovoří rodilý mluvčí. Americký web English as a Second Language Podcast nabízí ke stažení a poslechu tzv. podcasty – zvukové soubory zdarma.

Můžete tak nenásilně trénovat přirozený zvuk řeči a přitom se zároveň učit slovní zásobu, dozvědět se spoustu zajímavých informací a nechat si vysvětlit gramatiku přímo od rodilého mluvčího.

Výše zmíněný web www.eslpod.com provozují Dr. Lucy Tse a Dr. Jeff McQuillan, oba z Center for Educational Development v Los Angeles v USA. Web funguje rozdělen do několika sekcí podle témat. V každé sekci si můžete vybrat text, který byste chtěli slyšet a stáhnout si ho do počítače. Vše si pustíte pomocí běžného PC přehrávače. Texty jsou namluveny velmi zřetelně a srozumitelně. Naprostá většina obsahů je zdarma, existují zde ovšem i placené služby.

Na webu si můžete poslechnout mluvené texty se spoustou užitečných témat z oblastí jako například Daily Life, Business, Travel, Health and Medicine, Relationship, Time Management. Jednou z těchto sekcí je i English Café, které se věnuje různým tématům z nejrůznějších oblastí lidského života a seznamuje také se zajímavostmi ze Spojených států. Témata jsou zaměřena velmi prakticky, pro ilustraci –výběr z bankomatu, pošta, potíže s autem, letištní hlášení, tipy pro cestování a mnoho dalších. Web je pravidelně aktualizován a autoři přidávají stále nové texty