Konfuciova akademie v Olomouci

Význam znalosti čínského prostředí a jazyka neustále roste. Obchodní praxe se dnes již bez dovozu z Číny neobejde.  Prostředí našich kultur, tedy české a čínské je však natolik odlišné, že rozhodně není na škodu zjistit o sobě něco více. Tento a další cíle si klade Konfuciova akademie, která přináší čínštinu a čínskou kulturu i prostředí do Olomouce. Zřizovatelem instituce je Univerzita Palackého. Konfuciova akademie v Olomouci je českým zástupcem v celosvětové síti stejných akademií nebo institutů, které zastřešuje The Office of Chinese Language Council International.

Ačkoli u vzniku Konfuciovy akademie stojí ryze akademická instituce, záběr jejího programu je velmi prakticky orientován. Prvním ze záměrů nově vzniklé akademie je výuka čínštiny. Studovat může opravdu každý zájemce. Čeká na něj ucelený systém výuky, moderní metody a rodilý mluvčí. Také zájemci o individuální výuku najdou svůj kurz na míru. Absolventi kurzů mohou podstoupit test HSK a získat certifikát podobný anglickému TOEFLu.

Pro zájemce nejen z řad studentů je určeno poradenství a konzultace například při zájmu o studium v Číně, při přípravě na jakýkoli dlouhodobý pobyt v této zemi. Přítomnost čínských mluvčích přitom zaručuje opravdu objektivní a praktické informace.

Tým Konfuciovy akademie připravuje také pravidelné přednášky a nejrůznější školení jak pro učitele (geografie, dějiny, kultura, umění) tak i pro žáky a studenty (výukové přednášky o Číně). Pro podnikatele pak přináší školení, jakými způsoby komunikovat s čínskými obchodními partnery.

Konfuciova akademie je otevřena každému zájemci. Ti pak mohou využívat knihovnu, půjčovat si CD a DVD, mají vstup zdarma na pravidelné přednášky a filmové projekce nebo slevu na produkty.