RegierenKapieren.de – stránky spolkové vlády pro mládež

Když vyučujeme němčinu jako cizí jazyk, často se potýkáme s hledáním textů vhodných pro výuku. Stránky www.regierenka­pieren.de tuto možnost nabízejí. Stránky spolkové vlády pro děti a mládež, takto to stojí na stránkách. Zajímavé, krátké a jasné texty, které se orientují na teenagery. Nanejvýš aktuální texty, které vznikají právě nyní a které reflektují aktuální situaci.

Stránky se zaměřují na 10 – 14 leté. Pro ty starší od 15 do 18 let mají v záloze magazín Schekker.  Redakce www.regierenka­pieren.de chce zprostředkovat hravou formou první náhled do světa vládní politiky.

V rubrice „Informieren“ jsou k nalezení aktuální zprávy o politice spolkové vlády, upravené ovšem přiměřeně tak, aby jim rozuměly děti.

V rubrice „Entdecken“ se představují dětem členové vlády – ministři, a nechybí ani spolková kancléřka Angela Merkelová. Všichni se zde snaží přiblížit dětem svoje úkoly a nezapomínají vyprávět také o dětství nebo svých koníčcích.

„Fragen“ přinášejí vysvětlení, jak pracuje spolková vláda a objasňují nejdůležitější náplň práce.

„Spielen“ přináší zábavné testy, díky kterým si děti (ale i dospělí návštěvníci stránek) mohou zjistit, zda jsou už „vládními experty“.

Ke stažení zde naleznete texty kancléřky a ministrů – vše volně ke stažení v PDF dokumentu. Všechny texty na stránkách mají také sympatické verze pro případ vytištění.

Odkazy, které redakce považuje za vhodné pro děti a mládež pak naleznete v sekci „Linktipps“.

www.regierenka­pieren.de