Důvody, proč studovat němčinu

Kurious / Pixabay

Zájem o němčinu již delší dobu stagnuje nebo klesá. Přitom existuje nejméně deset důvodů, proč bychom měli právě my němčinu studovat.

Německy mluvící země jsou naším nejdůležitějším obchodním partnerem. Mnoho českých společností je vlastněno německými. Rakouské firmy zakládají své pobočky v jižních částech naší země. Nejlepší obchod s Němci uděláte stejně v němčině – znalost tohoto jazyka zlepšuje obchodní vztahy a tím zvyšuje i naději na úspěch.
Dnes není problém začít budovat globální kariéru. Se znalostí němčiny výrazně zlepšíte své šance na dobrou práci pro globálního hráče s německým zázemím nebo sídlem.
Turisté z německy mluvících zemí jsou početní – uplatníte se proto i v cestovním ruchu.
Němčina je druhým nejdůležitějším jazykem vědy. Můžete využít různá stipendia, která jsou poskytována také zahraničním vědcům.
Komunikace v němčině je častá  také v oborech médií, informačních a komunikačních technologií. Spousta důležitých webových stránek je v němčině. Každá desátá kniha je tištěna v němčině. Budete mít informace dříve, než ti, kteří němčině nerozumí.
Obohatíte se o interkulturní zážitky a posílíte vztahy obou stran. Navíc spousta Němců má u nás příbuzné nebo přátele a obnovuje zpřetrhané vazby.
Užijte si sílu originálu – němčina je jazyk Goetha, Kafky, Grasse… Přečtěte si je nebo poslechněte v originálním znění.
Studujte svůj obor v Německu, využijte stipendia a znásobte tak svoji šanci na atraktivní místo. Získáte také přátelské a další vazby.
Němčina není v žádném případě „out“.