Časopis Cizí jazyky nyní online

Časopis Cizí jazyky je lidem, kteří se pohybují v tomto oboru, jistě známý. Vychází již od roku 1957 a je jediným odborným časopisem, který se v České republice a na Slovensku věnuje teorii i praxi vyučování cizích jazyků, zejméně pak angličtiny, francouzštiny, němčiny, ruštiny a španělštiny. Nyní je možné ho číst i online nebo si ho stáhnout v kompletním rozsahu jako soubor pdf.

Elektronická verze časopisu nabízí od ročníku 53, čísla 2 plný obsah ke stažení zdarma (na stránkách www.fraus.cz). Starší čísla jsou k dispozici pouze jen ve vybraných částech.

Časopis poskytuje informace o vývoji oboru, vyměňuje zkušenosti učitelů, publikuje materiály (cizojazyčné) pro výuku. Oblíbená je také osmijazyčná příloha, která se vždy věnuje některé aktuální odborné terminologii. Přináší informace o nových publikacích, pomůckách a ICT. Zveřejňuje informace a zprávy z našich i zahraničních institucí a poskytuje publikační příležitosti našim i zahraničním autorům. Je určen všem, kteří se zabývají cizími jazyky teoreticky i prakticky. Vychází pětkrát ročně.