Rubriky
5. tř.

5. třída – 11.-15.5.

THERE IS A NEW MAY-JUNE RR MAGAZINE – JUST CLICK HERE. – PRÁVĚ VYŠEL NOVÝ RR ČASOPIS – KVĚTEN/ČERVEN 2020 – KLIKNĚTE ZDE !

Read the text. / Přečtěte si následující text.

LIONS

Did you know?

Lions are lazy. They sleep 16–20 hours every day. They like to sleep in high grass. They also like to sleep in trees. Lions wake up in the evening so they can hunt. They are very fast. Lions can run at speeds of up to 80 kilometres per hour. Lions are called the kings of the jungle, but most lions don’t live in the jungle. In Africa they live on the savannah. There is only one lion type of lion that lives in the jungle. It lives in Gir Forest National Park in India.

And now click and listen. A teď klikněte a poslouchejte příběh o lvech.

HOMEWORK NO. 1

PŘELOŽTE NÁSLEDUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚZTE NA NĚ PODLE TEXTU VÝŠE. PŘÍLOHU K ÚKOLU BUDETE MÍT PŘIDÁNU NA STRÁNKY ŠKOLY V PONDĚLÍ 11.5.2020. VYPLŇTE A ODEŠLETE NA MŮJ MAIL DO 15.5.2020.

K TOMUTO DOMÁCÍMU ÚKOLU BUDETE POTŘEBOVAT PŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ. NA TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNKÁCH HO NAJDETE V TÝDNU 30.3. – 3.4. 2020. ALE PRO JISTOTU PŘIKLÁDÁM JEŠTĚ JEDNOU DŮLEŽITOU TABULKU. PRO VÁS JE ZÁSADNÍ TŘETÍ SLOUPEC, KTERÝ VÁM NAPOVÍ, JAK TVOŘIT OTÁZKY:

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Přítomný-čas-prostý-tabulka.gif.

A JEŠTĚ JEDNO VIDEO NA TUTO GRAMATIKU:

HOMEWORK NO. 2

Watch the Mr. Bean´s video and answer the following questions.

Podívejte se na následující video a odpovězte na otázky. Příloha bude opět na stránkách školy v úterý 12.5.2020. Tato příloha obsahuje 15 otázek, zkuste odpovědět na co nejvíce z nich. Odesílejte zpět do 18.5.2020.